П`ятниця, 17.01.2020, 19:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Острійківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Пошук
Корисні посилання
ЗНО

Персональні сторінки

Головна » Файли » вч. початкових класів Мельниченко Т.О.

Урок української мови. 2 клас
27.10.2017, 09:17

     

     Тема. Перенос слів зі збігом двох і кількох приголосних звуків. Правильна вимова і написання слова метро.

Завантажити>>>

Урок української мови. 2 клас
 Підготувала учитель початкових класів Мельниченко Т. О.
Тема. Перенос слів зі збігом двох і кількох приголосних звуків. Правильна вимова і написання слова метро
Мета: вчити ділити для переносу слова зі збігом приголосних звуків; закріплювати вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка в рядок; збагачувати лексичний запас учнів, виховувати любов до українського слова, до народної творчості.
Обладнання: матеріал до гри  «Полічи склади», картки «Народні прикмети», ілюстрації на тема «Осінь».
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 25)
- Чому всі слова написані з великої букви?
- Як ви їх поділили для переносу?
- Які імена переносити по складах із рядка в рядок не можна? Чому? Назвіть власні приклади.
2. Хвилинка чистопису
ха  св  ві світлячки
- Доберіть слова з цими буквосполученнями. (Халат, хата, волохатий, дихати; свій, світанок, свистіти; віхола, повінь, звістка)
3. Робота в парі
- Поділіть ці слова на склади для переносу
І варіант – із буквосполученням ха;
ІІ варіант – із буквосполученням св;
ІІІ варіант – із буквосполученням ві.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні вчитимемося ділити для переносу слова зі збігом приголосних, закріплюватимемо вміння визначати кількість складів і переносити слова з рядка в рядок.
ІV.  Повторення та закріплення вивченого
1. Гра «Полічи  склади»
Учитель називає слова, а учні на пальцях показують, скільки складів у слові.
Берег, дорога, радість, світлий, щастить, берегти, малий, високо, дарувати. Олія , іній, орел, Зоя, хвіст, нива, сом, Азія, ізюм.
- Запишіть слово з другої групи, яке можна переносити по складах. (Нива)
2. Колективна робота з правилом
- Прочитайте правило.
- Як можна переносити слова зі збігом приголосних?
- А як можна ще переносити слова? Розкажіть і наведіть приклади.
(Синичка – си-ничка, сини-чка, синич-ка)
- Ще раз прочитайте це правило і запишіть два власних приклади, поділивши їх для переносу з рядка в рядок.
3. Фізкультхвилинка
       
        Текст                                                        Синхронні рухи дітей 
Стигли ягоди в саду,           
Позбирати  їх піду.                                       Ходьба на місці.
Тут червона полуниця,                                
Там черешня білолиця.                              Руки підняти вгору.
Вишні просяться червоні.                          Повільно опустити руки.
Дам їх Саші, Колі, Тоні.                               Нахилитись  вправо-вліво.
Їжте діти вітаміни,                                       Стати навшпиньки.
То позбудетесь ангіни.                               Потягнутися.
Щоб хвороби вам не знати,                      Закінчити ходьбу на місці.
Треба ягідки вживати.
4. Робота в парі із взаємоперевіркою (вправа 27)
- Прочитайте і спишіть слова.
- Поділіть їх для переносу по-різному.
5. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 28)
- Прочитайте текст.
- Як ви розумієте прочитане?
- Чому осінь називають золотою? А чи можна назвати осінь золотою не тільки за колір листя, а й за її багатий урожай? Розкажіть про це.
- Спишіть речення, поділяючи виділені слова для переносу.
Яке з них можна перенести по-різному?
6. Робота з народними прикметами  (вправа 29)
- Прочитайте народні прикмети.
- Знайдіть у реченнях слова, протилежні за значенням. Запишіть їх, поділяючи для переносу різними способами.
- Виділене слово прочитайте по складах. Скільки в ньому складів? 
-  А на скільки частин ви поділите його  для переносу?
7. Робота в парі
- Доберіть два подібних слова і поділіть для переносу.
8. Вправа «Збагачую свій словниковий запас»
- Прочитайте слово в рамці.  (Метро)
- Як ви розумієте  його значення? 
- Чи доводилося вам їхати в метро?
-  Запам’ятайте його вимову і написання. 
9. Вправа «Письмо для себе»
(Роздаю дітям аркуші паперу з накресленою рамкою. Пропоную дітям написати це слово стільки разів, скільки воно може  вміститися в даній рамці.)
V. Підсумок уроку
- Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
- Які слова не можна переносити по складах? Наведіть приклади.
- Як треба ділити для переносу з рядка в рядок слова зі збігом приголосних? Наведіть приклади.
- Які «золоті правила» переносу слів знаєте?
- Яке нове слово вивчили? Поділіть його для переносу  (мет-ро, ме-тро)
VІ.  Домашнє завдання з інструктажем
Вивчити правило на с. 13,  виконати вправу 30.

Категорія: вч. початкових класів Мельниченко Т.О. | Додав: Леся
Переглядів: 493 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Jamessor  
Заказать seo оптимизациюЗаказать и продвижение сайтов в поисковых системах По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Контакти
Наша адреса
вул. Миру (Леніна), 38
с. Острійки Київської області
Телефон (04563) 2 02 99
Е-mail: ostrijky.school@i.ua
Схема проїзду
Схема проїзду
Національна дитяча "гаряча лінія"
Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Карта
Час
Прогноз погоди
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz