З
метою належного відзначення Дня партизанської слави в нашій школі було
проведено ряд заходів.На
класних виховних годинах учні 1-11 класі познайомилися зі сторінкамиісторії партизанськогоруху в рідному селі, побували на екскурсії в
шкільному музеї. В шкільній бібліотеці організована постійно діюча виставка
літератури «Заради миру на Землі», присвячена підпільно-партизанському руху в
період Великої Вітчизняної війни. 20 вересня в школі відбувся конкурс малюнків
«Ми за мир на всій планеті».
З нагоди святкування 22-ї річниці Дня незалежності України в закладі пароведено екскурсію до шкільного музею. Діти згадали і тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави.
Учні ознайомилися з історією виникнення державної символіки України. Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор шляхом добору певних кольорів символізує певні ідеї національно-політичного та історичного характеру. Відповідно до Закону України від 28 січня 1992 р. «Про Державний Прапор» Верховна Рада визначила співвідношення ширини прапора до його довжини як 2:3. Закон передбачає підняття прапора на будинках органів державної влади й управління, органів місцевого самоврядування, дипломатичних представництв України за кордоном, під час офіційних зустрічей на найвищому рівні, на відкритті спортивних змагань. Державний Прапор синьо-жовтого кольору є на морський судах та літаках міжнародних рейсів України.
19 травня 2013 р. вся Україна
вшановує пам’ять мільйонів жертв політичних репресій. У цей скорботний
день і день торжества правди і справедливості в Острійківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася лінійка скорботи:
«Реквієм пам’яті жертв політичних
репресій». Учні 7 – 11 класів відкрили трагічну сторінку літопису нашої історії, переглянувши презентацію «Чорна
сповідь моєї Вітчизни». Учні 10 класу у ході
конференції «У жорнах репресій» презентували цікаві дослідження з теми:
«Розстріляне Відродження». Заходи сприяли відродженню національної пам'яті,
утвердженню нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
68 років відділяють нас від кровавих днів Великої Вітчизняної війни. Перемога далася потом і кров'ю людей, які пройшли страшним шляхом війни. 09.05.13 , як і кожного року, острійківці схилили голови перед тими, хто не вийшов з поля бою, хто віддав своє життя за наше майбутнє, перед людьми чиї сивини сьогодні сяють біля братських могил. Вічна пам'ять загиблим воїнам та честь іслава живим героям!
Із року в рік часопис віддаляє Своїх нащадків далі від війни. Та травень знов і знову нагадає, Як із життя ішли його сини. Буяють мирно квіти на могилах, До сонця красного метелики летять. А ті, кому війна зламала крила, Священним вічним сном в могилах сплять.
Учні школи та жителі с.Блощинці вшанували пам'ять загиблих у Великій Вітчизнній війні та положили квіти до пам'ятника Невідомому солдату на кладовищі.
Вони у битві чесно полягли, А іншого – ні вибору, ні змоги. Вони загинули. Але перемогли, Бо віддали життя для Перемоги!
Усе далі й далі відходять грізні
роки Великої Вітчизняної війни. Але кожного року 9 Травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне
пам’ять про всіх тих, хто поліг у
боях, хто віддав життя для нашого світлого сьогодення. В цей день пройшов мітинг –
реквієм до Дня Перемоги в с. Блощинці, на якому виступив голова селищної ради С.О.Оленко, привітали жителів села і учні Острійківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Учні школи протягом квітня місяця створювали нові експозиції „Війна очима дітей”, які розміщені в вестибюлі школи та будуть передані до шкільного музею. В своїх малюнках діти передали страждання мирних жителів під час війни, героїзм та мужність українських воїнів, шану всім загиблим у Великій Вітчизняній вйні.