Недарма говорять: «В дружбі – сила», або «Усім разом можна гори перевернути»…
Сьогодні, у Всесвітній день колективів, хочеться сказати добре слово про наш дружний учительський колектив.
Дорогі колеги! Нехай кожного дня у вас буде нова радість, нова вдача та нові мрії, які обов’язково здійснюватимуться. Хай завжди у нашому згуртованому колективі буде місце для єднання думок, почуттів, емоцій та гармонії. Здоров’я, творчих злетів та процвітання!
Колядки - це обрядові пісні, які виконуються в усіх регіонах України напередодні Різдва. В Україні одним з найулюбленіших було і залишається свято Різдва. З ним пов'язані такі поняття, як Свят-вечір, вертеп, колядування, а колядки на Різдво Христове можна почути в усіх регіонах України.
05.01.2021р.. вихованці гуртка «Калинонька» прослухали та вчили колядки та щедрівки закликали в гості зиму.
Нація, яка шанує, береже і примножує традиції українського народу – непереможна! Христос народився! Славімо його!
В усі часи у всіх народів благодійність, волонтерство були в пошані.
Сьогодні коли наша багатостраждальна Україна переживає складні часи, бути волонтером почесно і благородно.
Приємно було, коли сільський староста Оленко С.О. вручив учням школи Подяку від воїнів АТО за волонтерську діяльність, активну громадську позуцію, небайдужість та вболівання за долю України.
10 грудня – Міжнародний день прав людини, гаслом якого цьогоріч є: «Борися за чиїсь права сьогодні!»
Головні завдання цього дня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах. З цією метою учні нашої школи стали учасниками цікавих тематичних годин спілкування, ігор та вправ. Діти розгадували ребуси, філворди, пригадували основні права людини, аналізуючи ситуації.
Серед учнів 11 класу було проведено інтелектуальну гру «Знай свої права».
Захід спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав дитини. Учні 1 класу на годині спілкування також обговорили свої права. Діти активно грали в дидактичну гру "Чарівна краплина", переглянули мультфільм "Я маю право..."
Дитина, як і кожна людська істота, від народження має права.
Права дитини — це певні можливості, які потрібні дітям для того, щоб жити і дорослішати. Дитиною вважають людину віком до 18 років. Саме діти внаслідок своєї фізичної і розумової незрілості потребують особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.І саме тому для учнів 5-7 класів було проведено виховний захід "Права та обов'язки дитини"
Цілю роботи було ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов'язками, закріпити їх в пам'яті учнів, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, акторські здібності, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів.
Сьогодні, в наш буремний, складний час без реальних правових знань не обійдешся.
Дитина з самого народження вже перебуває у правових стосунках із світом, в якому їй пощастило з’явитися! Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості.
З дитячих років діти потрапляють в різні ситуації, коли необхідно знати свої права та обов'язки.
Буває так, що вони не знають , як захистити свої права, що для цього слід зробити, до кого звернутись по допомогу.
На годині спілкування учні 3 та 4 класу подорожували країною Прав, побували на різних станціях. Особливо сподобались станції «Казковий суд», «Правова валіза». Створили «Дерево прав»,розгадували ребуси, обговорювали різні ситуації.
Діти зробили висновок, що людина, її життя і здоров’я визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Кожен повинен користуватися своїми правами, але й не забувати про обов’язки.
Ми живемо у світі де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування
Для учнів 5-7 класів була проведена виховна година на тему: Світ без насильства
Мета заходу – ознайомити з актуальністю проблеми насильства у світі, у шкільному середовищі, його наслідками для дітей і суспільства; сприяти попередженню виявів насилля в дитячому середовищі та формуванню нетерпимого ставлення до насильницьких дій; виховувати людяність, толерантність, повагу до гідності іншої людини.
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, підтримується міжнародною спільнотою. Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. У нашій школі з учнями 3 та 4 класів проведено годину спілкування на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
У ході бесіди та під час перегляду відео діти зрозуміли, що насильством є не тільки бійки, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність. Вони вносили пропозиції, як позбутися цього ганебного явища, складали «Квітку Доброти». А також відбувся флешмоб під девізом «Наші долоньки проти насильства».